Kliniğimiz

Size ve küçük dostunuza en kaliteli hizmeti verebilmek, kaliteli hizmet anlayışımızı en üst seviyeye taşımak. Küçük dostunuzun en iyi şekilde tedavisi, bakımını yaparak her an yanında olduğunu hissettirmek. Türkiye'de ve dünyada insanlar kadar hayvan haklarının savunuculuğunu yapmak. Kimsesiz ve sahipsiz hayvanların sıcak bir yuvaya sahip olmasını sağlamak. Türkiye'de ve bölgede hayvan sağlığı ve bakım hizmetleri konusunda mükemmellik merkezi olarak tanınmak.

İletişim/Ulaşım

© Kemerköy Veteriner 2021, Her hakkı saklıdır.

Makaleler

KEDİLERDE EKLEM SORUNLARI

Kedilerde çeşitli eklem sorunları görülmektedir….

 

Kaslar hastalanmaktan çok yaralanırlar ve kendilerini onarmak konusunda son derece beceriklidirler. Kemikler durağan görünebilir ama yaşayan dokulardır ve vücudun diğer bölümleri gibi hastalanmaya açıklardır. Fiziksel olarak zarar gördüğünde, örneğin kırıldığında, kemiğin kendisini onarmada dinamik bir becerisi vardır. Eklemler ise, kedilerde bile aşınır ve yıpranır.

Kedilerde Topallama ve AksamaÇoğu kemik, kas ve eklem sorunları topallamaya neden olan biçimde acı verir. Ağırlığını hafifçe aktararak, kedi, en yaygın kas, kemik ya da eklem hastalığı belirtisi olan akşayını artık bunu telafi etmeyi beceremediği zamana kadar gizler. Sonuç olarak, kemik ve eklem sorunları kedi veteriner tarafından muayene edildiğinde kronikleşmiştir. topallamanın nedeni olarak aşağıdaki tabloyu inceleyin.

Tedavisi: Dışarıya çıkan kedinizi, veterinerinize gösterene kadar atlayıp zıplayamayacağı bir oda tutun.